Nad jakiego rodzaju rzeczami często zastanawiamy się nim podejmiemy decyzję czy startować w wyścigu o dotację unijną?

Chcąc założyć własną firmę wiele ludzi zastanawia się nad uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na własną działalność. Nad czym często myślimy zanim podejmiemy ostateczną decyzję?

przekrój - firma
Oprawcowane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sporo ludzi nie jest do końca pewnych czy lepiej wcześniej założyć firmę i starać się o dotacje, czy może sprawdzić najpierw możliwe dotacje, a później założyć działalność. Rzeczywiście, mnogość różnych dotacji i programów powoduje, iż nie wszędzie panują te same zasady. Natomiast starając się o dotacje unijne na rozwój firmy lepiej nie rejestrować wcześniej działalności, zanim nie sprawdzimy różnych możliwości. Dużo z istniejących programów bowiem jest dla tych, którzy planują swoją działalność. Z kolei, kiedy założymy firmę oraz dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może wyjść na to, że z niektórych całkiem ciekawych programów nie można niestety skorzystać.

Jeżeli czytasz ten tekst to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił - wejdź na odnośnik do serwisu (https://sklepmuzyczny.pl/c,436-statywy-gitarowe), a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Częściej zauważa się taką zasadę, iż jeśli potrzebne są pieniądze do 50 tysięcy złotych, to warto wstrzymać się z zakładaniem działalności. Natomiast, gdy chodzi o większe kwoty, rzędu stu tysięcy oraz więcej, to niemal za każdym razem potrzebna będzie już zarejestrowana działalność.


firma - stykówka
Oprawcowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
selfie - firma
Oprawcowane przez: Prentsa Aldundia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Równie dużo ludzi myśli nad tym czy potrzebny jest wkład własny, kiedy ubiegamy się o dofinansowanie unijne dla firm (dowiedz się więcej o dofinansowaniu unijnym dla firm). Często jest on wymagany, natomiast bez problemu możemy znaleźć również tego typu dotacje, w jakich nie trzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Z pewnością wysokość wkładu własnego jest zależna od tego, z którego programu mamy zamiar skorzystać. Zasada jest natomiast analogiczna do wcześniejszej, tutaj także, jeżeli ubiegamy się o dotacje unijne na rozwój firmy do kwoty rzędu pięćdziesiąt tysięcy, wkładu własnego nie będzie lub będzie niewiele (dowiedz się więcej o dotacjach unijnych na rozwój firmy). Natomiast, gdy chodzi o duże pieniądze, to z reguły najpierw musimy je wydać, aby ubiegać się o częściowy zwrot środków. Trzeba wiedzieć, że gdy staramy się o dotację, to wkład własny nie jest skrupulatnie weryfikowany. Dlatego możemy zdobyć tego typu pieniądze już po tym, jak dostaniemy pozytywną opinię o przyznaniu środków. Możemy w takim wypadku na przykład skorzystać z kredytu.

Jak chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to na pewno jest jeszcze mnóstwo innych znaków zapytania. Z tego względu należy jak najwięcej sprawdzać rzeczy i czytać na ten temat. Informacji nigdy za dużo. Od tego w końcu zależy czy dostaniemy pieniądze na start.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku - kiedy wejdziesz na ten link, znajdziesz inne pomocne materiały.

Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.
20-01-10 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.