Osprzęt na wyprawę pieszą lub rowerową

Nadchodzą dużymi krokami cieplejsze tygodnie, w czasie których, długo przed rozpoczęciem wakacji, mnóstwo ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to bardzo korzystne z niektórych względów rozwiązanie – zagwarantowanie sobie urlopu, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w pensjonatach pojawi się armia urlopowiczów – jednak wymaga siły charakteru i fizycznej kondycji, a z całą pewnością dobrego stanu zdrowia.

Ognisko
Oprawcowane przez: jeffedoe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/jeffedoe/1858612267/sizes/o/
Pierwszą i najważniejszą kwestią, o jaką trzeba zadbać, jest sprzęt, przy jakiego pomocy zamierzamy się przemieszczać z punktu do punktu. O rowerach można pisać grube tomy – w paru słowach jednak można powiedzieć, że każdy sprzęt do wędrówek powinien posiadać solidnie naoliwione łożyska, wycentrowane koła i świeże opony. Pozostałą masę porad można odnaleźć w dziesiątkach poradników, które wyjaśniają wszystkie detale. Co do obuwia – najlepiej, gdy służą już kolejny rok, a jeśli to chrzest bojowy nowego obuwia, dobrze rozruszać je nieco przed wyruszeniem w długą podróż. Jest to konieczne, aby uniknąć poważnych otarć, które dowolne świeżo zakupione obuwie w zasadzie gwarantuje, bez względu na cenę. Co do kosztów natomiast – nierozsądnie jest skąpić na obuwiu, im solidniejsza cholewka, im bardziej komfortowe wyłożenie w środku, im solidniejsza, najlepiej vibramowa podeszwa, tym lepiej się spiszą w wędrówce. Więcej w temacie: marka zamberlan.

Ludziom, którzy lubią odrobinę wygodnictwa w czasie wędrówek i nie całkiem są w stanie zaufać własnemu zdrowiu, na pewno przyda się nieco doposażenia kuchennego.

Jeżeli potrzebne Ci dodatkowe dane na omawiany tutaj wątek, to bez wątpliwości przyda Ci się to cenne i wiarygodne źródło.

Szczególnie w trakcie chłodniejszej nocy lub mokrego odcinka na trasie świetnie sprawdzi się kuchnia turystyczna, niezastąpiona w chwili, gdy należy przygotować samodzielnie jakiś ciepły posiłek. Do kompletu z pewnością nadadzą się sztućce turystyczne, których różne rodzaje można znaleźć nie tylko w sklepach z wyposażeniem turystycznym, ale również w sklepach z militariami. tutaj to kompaktowe, połączone ze sobą łyżka, nóż i widelec. Zobacz: wpis.

Komplet wyposażenia, rzecz jasna, musi wejść do plecaka albo sakw rowerowych, chyba że mamy ten luksus i jedziemy z przyczepką rowerową. Należy utrzymać zdrowy konsensus pomiędzy wygodą, obciążeniem bagażami i oczekiwaniami wobec takiej podróży. A jeśli na początku stwarza to problem, najlepiej spytać o wsparcie i towarzystwo w podróży kogoś doświadczonego.
Oprawcowane przez: Małgorzata Górska
23-09-13 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.