Samotna wyprawa górska

Warto w pojedynkę chodzić w góry. Nie ma znaczenia czy jesteś niewiastą, czy dżentelmenem, ile masz lat i jakie jest twe doświadczenie. Jeśli czujesz, że na twojej drodze chcesz samotności, zwyczajnie zrób to i odważ się ruszyć w pojedynkę.
wejdź na stronę po dodatkowe informacje
Oprawcowane przez: sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Łatwo powiedzieć, jednak jak się do tego przygotować? Jak rozpocząć swoją samotna przygodę, gdy dotychczas podróżowało się jedynie w grupie? Oto wskazówki, jakie mogą w tym pomóc. Odnoszą się one do wędrówek górskich, jednakże większą część z nich możesz z powodzeniem stosować również w czasie podróżowania po obcym państwie.

Pozostałe artykuły

Okolice Zakopanego jako destynacja na udany wypoczynek? Czy warto jechać w Tatry jeżeli chcemy dobrze wypocząć?

zakopane
Oprawcowane przez: Pawel Pacholec
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nic w taki sposób nie jest w stanie naładować nas pozytywnie jak wycieczka na łono natury. Może to być dłuższy wyjazd nad jezioro, nad morze, lub choćby spacer po lesie. Natomiast bardzo często wybieramy góry jak chcemy się w ciekawe miejsce udać. Oprócz oczywistego przebywania na łonie natury, mamy jeszcze możliwość zachwycania się pięknymi widokami, jakie naładują nas na pewno na długi czas. Od lat szczególnie popularnym miejscem na przebywanie w górach są Tatry, jakie przyciągają swoim majestatem.


Nie bój się podróżować w pojedynkę, jeżeli czujesz, że to lubisz i tego chcesz, że leży to w twej naturze. Kiedy odkryjesz, iż podróżowanie w obecności innych nie daje ci przyjemności, a nawet męczy, po prostu spróbuj iść własnym szlakiem.

Jeśli ta kwestia jest według Ciebie na tyle ważna, że chcesz poznać ją również od innej strony, więc potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w ofercie (https://www.eccoholiday.com/hotel/hiszpania/teneryfa/apartamenty-alborada-beach-club/).

Jeśli nie masz żadnej praktyki w samotnych wędrówkach, zacznij od prostych oraz krótszych szlaków, stopniowo zwiększając trudności jak też dystanse. Rutyna przychodzi z czasem oraz przespacerowanymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na zanadto głęboką wodę. W najlepszym przypadku zrazisz się pierwszym fiaskiem i przenigdy więcej nie spróbujesz. Która trasa jest idealna, żeby spróbować swojej pierwszej, samotnej włóczęgi? Zacznij od poznawania ciekawych miejsc w twej okolicy, nawet jeżeli są to proste, nizinne szlaki. Wybierz się tam na weekendową wyprawę z namiotem.

Jezioro w górach
Oprawcowane przez: Jayphen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zabierz lekki namiot jednoosobowy. Kiedy zobaczysz, że samotne wędrowanie to jest to, co lubisz, wybierz się w niewysokie góry, wydłużając dystanse i kilometry jakie pokonujesz. Załóż wodoodporne buty north face, włóż do plecaka przeciwdeszczową katanę.

Zdobywaj wiedzę o miejscu, przez jakie zmierzasz. Zanim wybierzesz się w pojedynkę w góry, przestudiuj mapki jak też przewodniki, oraz pogadaj z tymi, którzy tam byli. Naucz się nawigowania z mapą oraz busolą. Dowiedz się, jakie możliwe niebezpieczeństwa możesz spotkać w drodze. W trudnych sytuacjach takowe przygotowanie procentuje. Nie lękaj się zgubienia, jednakże bądź na nie przygotowany. Dobry globtroter to nie ten, który się nie gubi ale ten, który dysponuje wystarczającym wyposażeniem, rezerwą paliwa i jedzenia, by móc odnaleźć drogę bez pośpiechu, a w przypadku potrzeby także rozbić namiot i przeczekać, aż mgła zejdzie, a deszcz minie.
20-02-12 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.